| BCătălin91 a întrebat:

Am si o intrebare legata de agentiile astea online si pariatul la ele. Nu stiu daca sunteti la curent, dar la unele agentii poti juca online prin incarcare si retragere de bani fara a fi nevoie de un card, si aici ma refer la agentii stradale gen Fortuna, Superbet, CasaPariurilor, samd. La astea mai are ANAF vreo treaba cu tine, ca vad ca la inregristrarile pe site ti se cer toate datele personale de catre agentia in sine. Atentie nu ma refer la case de pariuri cu activitate doar in "online" gen Betano, Unibet si ce mai exista, ci doar in cazul agentiilor stradale care iti ofera posibilitatea de a plasa biletele si online.

Răspuns Câştigător
| shrink a răspuns:

Te duci la agentie la casierie si iti incarci contul tau de la ei, la retragere, la fel.
ANAF nu mai are nici o treaba cu tine, castigurile tale sunt impozitate si platite de ei (de aceea au nevoie de datele tale personale, sa se justifice la ANAF)