| Paul170 a întrebat:

Am stat în fata blocului cu un prieten si am decis sa bem o bere(amândoi suntem minori).
A venit politia la noi, ne-au cerut buletinele si ne-au scris datele într-un carnet...
Acum, putem primi amenda?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de varsta. Daca aveti sub 14 ani nu puteti fi amendati, daca aveti peste 14 ani puteti fi amendati.

| darrio2007 a răspuns:

Umbla politia pe strada ca nebunii si voi, doi copchii fara minte, va gasiti sa beti bere exact in fata blocului. Ce reiese de aici? Prostie. Ori v-au luat doar in evidenta ori va vine amenda acasa.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Raspunsurile tale sunt inteligente, uneori vesele, dar te rog, ai grija la granita dintre gluma si jignire! O zi buna!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte probabil vei primit o felicitare acasa...

| JicaContra a răspuns:

Da, mai nou nu se mai chinuie muilitistii cu procese verbale date pe loc

"felicitari" pentru ideea MAREATA de a bea bere in fata blocului, presupun ca era prea greu sa o beti in spatele blocului, sau sa acoperiti cutia de bere cu ceva opac, ca sa nu se mai vada ca e bere