| anonim_4396 a întrebat:

AM TERMINAT O ȘCOALĂ DE ȘOFERI în Bucureșți, am dosarul, am plătit taxa pentru permis la CEC,
Am cazier, am toate actele ok.
Ce trebuie să fac acum cum mă pot înscrie pentru ca să dau sala?
Trebuie să mă duc undeva fizic cu dosarul în mână să mă înscriu pentru sală?

SAU POT SĂ MĂ PROGRAMEZ ON-LINE!?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Te programezi online ca sa duci dosarul si sa nu stai la coada.

| zilog a răspuns:

POZA SIGUR ȚI-O FACE PRIMA DATĂ CÂND TE VEDE PE LOC INAINE SĂ SE UITE PREA ATENT LA DOSar și mai te și pune să semnezi să vadă semnătura
si in timpul în care tu semnezi se uită pe diagonală prin dosar
si cel mai important este sa ai cazierul proaspăt te duci faci o faptă să îti faci cazier
apoi TAXA DE LA CEC de aproximativ 80 lei pentru permis in toate CEC-urile exista un aparat in care bagi bani si gata platesti taxa ca sa nu stai la coada la posta ca toti inapoiatii
asta taxa este un lucru extrem de important sa fie platita SI SA AI CHITANTA LA TINE IN DOSAR

si cam gata ca restul iti complecteaza doamna aia de la ghiseu

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Poți să te programezi online

| zilog a răspuns (pentru Caricaturistafaralimite):

Crezi că mă ajută cu ceva acest răspuns eu cred că nici măcar nu știi despre ce vorbești! mai precis vorbești și tu așa doar ca să nu adormi! De ce susțin asta!?: Pentru că mai întâi trebuie să te duci cu dosarul fizic pe ușă să țî-l verifice si să îți facă poză!

| Lioana a răspuns (pentru zilog):

Poza nu-ti face la inscrierea pentru probe. Poza pentru permis se face cand depui actele pentru permis. Asta dupa ce ai trecut toate probele.