| George1337 a întrebat:

Am trecut azi vama fara rovinieta si am vazut ca au montat camere de inregistrare pentru controlul rovinietelor, eu stiind ca pe portiunea aceea nu sunt camere am plecat fara rovinieta si m-am intors tot pe acolo. Cand am ajuns inapoi in Romania in primul Peco mi-am luat rovinieta, credeti ca primesc amenda acum? Am inteles ca dupa 12 ore daca nu am rovinieta de la inregistrarea video, atunci se intocmeste amenda. Este adevarata?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai fost prins de o camera fara rovinieta vei fi amendat, indiferent de faptul ca ai obtinut rovinieta dupa aceea, trebuia sa o obtii inainte.

| DanielIlie a răspuns:

Trebuie să o achiți până la ora 24 a zilei. Nu ai specificat dacă ai plătit (intors) în aceeași zi.

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Pana la ora 24 sa o ai achitata si nu primesti amenda.