| GabrielCatalin9 a întrebat:

Am um cont pe numele meu im banca cu drept de a scoate tatal meu.El a decedat si eu nu pot sa scot banii din cauza unor probleme.Stiu ca trebuie sa fac procura pe numele altei persoane,intrebarea e, acea persoana mai trebuie sa se duca la banca si cu alte acte? in afara de procura/buletinul ei/lui?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt necesare alte acte decat procura speciala si cartea de identitate a persoanei imputernicite.

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

In astfel de cazuri nu sunt necesar decat: procura facuta de un notar autorizat si buletinul de identitate al persoanei. Numai bine!