| IonutPetre12 a întrebat:

Am un vecin care asculta muzica toata ziua, a venit politia de 7-8 ori si degeaba.Are pe cineva care-l suna inainte sa vina politia si o da mai incet.Acum politistul ne-a certat tot pe noi ca exageram, in timp ce-i aratam filmarea cum urlau si zbierau.Ce pot sa le fac? Ajuta la ceva plangerea? Am si inregistrari ca probe

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putea sa depui o reclamatie, in scris, la comandantul politiei din localitate sau chiar la comandantul IJP, expui tot ce ne-ai spus si poti anexa si dovezile pe care le ai.

| IonutPetre12 explică (pentru Ioandelasal):

Am inregistrat demostratia cum da incet intr o secunda si imd dupa spune ca e nevasta pe drum si daca e il suna.Pot folosi inregistrari la plangere?

| mgtow a răspuns (pentru IonutPetre12):

Poti

| Ioandelasal a răspuns (pentru IonutPetre12):

Da, o poti folosi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vată în urechi. Sau îți cumperi cășți antifonice.

| Sekim a răspuns:

Ia caută canalul : Dezaburit și vezi acolo la ei pe canal video cu : Tulburarea liniștii publice. După ce te uiți la el, tine minte alineatele alea și legea.

| nicu991 a răspuns:

Ioane, nici cu vecinul n-ai rezolvat-o nici cu pastilele alea pe care le iei aiurea.
Vecinii aia te-au vazut cu caracter slab si de-aia isi permit sa faca asa cu tine.
Depune plangere la politie, ia numarul de inregistrare si in caz ca cei de-acolo nu iau masuri, mergi mai departe.

| OnlyDeagle a răspuns:

Mergi cu boxa sub geamul politistului sa vada cum e laughing

| Colr3x a răspuns:

Vorbiți cu un avocat.