| anonim_4396 a întrebat:

Am văzut că apar reclame cu femeia independentă!
Vă rog frumos să-mi explicați și mie la ce fel de independență se referă mai exact anume, și de la ce vărstă până la ce vârsta anume!
Independentă financiar sau de bărbat?
În sensul că nu vor mai fi casnice?
Dar atunci mă întreb, bărbații nu pot fi și ei independenți la rândul lor față de șefii lor?

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Sefii lor fumeile?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Tu consideri că doar pentru că ești bărbat, asta pentru că așa te-ai născut! (Adică ai un organ sexual "în plus" ) trebuie să fii sau ești neapărat "șeful"?
Îngustă gândire!

P.S: Cum " de la ce vârstă până la ce vârstă "?
De la naștere până la moarte!

Femeia nu este o sclavă sau subordonată bărbatului ci egală lui!

Femeia nu o fi la fel de puternică din punct de vedere fizic ca bărbatul și desigur nu avem aceleași tipuri de capacități sau înclinații (spre aceleași tip de joburi, gândire, raționament ) însă asta nu înseamnă că putem fi considerate "o specie inferioară "!

Ca în principiul Yin și Yang, la fel bărbații și femeile, se completează reciproc!
Și bărbații au lipsurile și defectele lor!

P.S2 : despre ce reclamă este vorba? (pune link! )

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Uneori ma gandesc ca e mai bine sa fii homosexual, ca barbat...