| Sebastian_Wayland_1997 a întrebat:

Am vazut la stiri ca de la 1 martie 2019 o sa creasca alocatiile la 150 de lei deci inseamna ca e totul acceptat nu si gen o sa fie 150 ca ziceau asta din 2017

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata s-a prevazut cresterea doar in legea bugetului si este necesar sa se adopte o lege sau o OUG de modificare a cuantumului alocatiei de stat pentru copii prevazut de legea nr.61/1993, abia dupa aceasta este sigur ca alocatia va fi marita.

| REMiXDJ a răspuns:

Daca au zis la stiri asta inseamna ca asa va fi = 150 lei. Poti intreaba asta la un oficiu postal - ei sunt informati mereu cand se fac modificari cu pensiile, alocatiile, etc. alte drepturi care sunt date de stat ca alocatii, pensii, ajutoare de somaj, etc.Intreaba un oficiant postal si o sa stii sigur si exact si poti intreba si cum poti ridica alocatia mai comod, de la posta, pe card la banca, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai rabdare sa se promulge proiectul de buget.
Mai sunt ceva pasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buget probabil vom avea prin iunielaughing