| Ingognito a întrebat:

Am vazut la stiri ca saptamana viitoare pot aplica pentru viza spre America dar nu au dat prea multe detalii. Deci unde trebuie sa aplic? CE cerinte trebuie sa indeplinesc? De ce acte am nevoie? Si care este termenul limita la care pot aplica?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti toate informatiile necesare pe site-ul oficial al Ambasadei SUA la Bucuresti.

| alessia5158 a răspuns:

Banuiesc ca despre Loteria vizelor intrebi. Daca, citeste anuntul postat pe site-ul ambasadei SUA : https://ro.usembassy.gov/ro/reincepe-loteria-vizelor-dv2019/

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea incepe cu inscrierea la testul de limba engleza, care este conditie eliminatorie.
Restul de acte si cerinte, intra pe site-ul Ambasadei americane.

| Bondarel99 a răspuns:

Ce fel de viza iti trebuie?