| Anonimm30 a întrebat:

Am vazut pe national geographic, ceva de genul "securitatea aeroportului" si cica un traficant prins cu cateva kilograme de cocaina risca pana la 15 ani inchisoare. De ce asa mult? Mi se pare prea mult, n-a omorat pe nimeni!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Legile impotriva contrabandei cu droguri sunt foarte drastice in unele tari. Mie mi se pare prea putin. Si eu urmaresc acele documentare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mult? e putin. Unele tari au pedeapsa cu moartea pentru asa ceva

nu a omorat pe nimeni? consumul de droguri omora mii de oameni

| sierra1 a răspuns:

"kilograme de cocaina risca pana la 15 ani inchisoare. De ce asa mult?"

asta e mult? alții îi execută pentru așa ceva

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum nu! Acele câteva kg de cocaină vor omorî mai mulți oameni.

| mihai69 a răspuns:

Direct, poate că nu. Dar indirect, distruge poate chiar mii de vieți.

| johnnny123 a răspuns:

Nuuu, traficul si consumul de droguri plus toate activitatile conexe inseparabile de acestea (spalare de bani, santaj, trafic de persoane, sclavie, coruptie, etc) nu au omorat niciodata pe nimeni, nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din kg alea poti sa omori mai multi oameni

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau poti sa faci High pe o viata rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câteva grame poți omorî un om, cu câteva kilograme poți omorî mii de oameni în ipoteza în care fac supradoză. Iar dacă nu fac, oricum devin dependenți și mor încet. Pedeapsa e de așa natură pentru a descuraja toată această infrastructură a traficului de droguri, atât autohton cât și internațional. Cu toate acestea niciodată nu va fi stopată, atâta timp cât ele se mai produc (pe sub preș).

| florin926481f a răspuns:

Poate e prea putin, esti asa sigur ca nu omoara pe nimeni cu alea cateva kg?