| ChiukiuHamsler a întrebat:

Am voie sa circul cu bicicleta pe Europeană? Dacă da ar trebui sa port Vesta ziua?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Potrivit Codului Rutier, circulatia pe drumurile europene, nationale, sau de alt tip este permisa, cu exceptia cazurilor in care acest lucru este semnalizat printr-un indicator rutier. In schimb, nu este permisa circulatia bicicletelor pe autostrada.
Imbracamintea cu elemente fluorescent-reflectorizante este obligatorie numai in afara localitatilor si in in interiorul localitatilor in care nu functioneaza iluminatul public, de la lasarea serii pana in zorii zilei sau in conditii de vizibilitate redusa.

| ChiukiuHamsler explică (pentru Salontanul):

Deci am voie sa merg cu bicicleta pe europeana? in localitate?

| Salontanul a răspuns (pentru ChiukiuHamsler):

Da, daca nu este semnul de interzis ( http://bit.ly/2RV6Ebq ). De ce trebuie sa mai repet ce am scris mai sus?

| Ineys a răspuns (pentru Salontanul):

I-a fost lene sa citeasca atata. rolling on the floor

| funnymind a răspuns (pentru Salontanul):

Europeană nu înseamnă autostradă!
Sigur nu ești șofer...

| Salontanul a răspuns (pentru funnymind):

Iar tu sigur nu esti unul care pricepe prea multe pe lumea asta! Stii cum se numesc oamenii care citesc si nu inteleg? http://bit.ly/2p2yR2i Unde am confundat eu soseaua europeana cu autostrada? Mai citeste o data raspunsul meu! Vezi ca sunt doua raspunsuri!