| SuNaM a întrebat:

Am vrut sa va povestesc ceva ce mi s-a intamplat astazi. Am dat si eu traseul cu un gabor si am fost prima data martor la o tipa, ne-a pus sa semnam de la inceput si pe foaia ei si pe foaia mea. In fine, asta mi s-a parut ciudat. Dupa, tipa aia a oprit motorul de vreo 3 ori si nu stia sa plece din rampa, dar stiu, stiu, astea nu sunt greseli eliminatorii. Doar ca, i-a intervenit de 3 ori pentru ca mergea prea pe dreapta de masinile parcate si de pietoni si abia a 4-a oara a tras-o pe dreapta. I-a dat 23 puncte. Vine si mie randul, eu entuziasmat si happy ca dau in sfarsit si eu de magicul carnet, incurajat de toti si de instructor ca il iau. Merge tot ok in afara de un semnal uitat aprins si ca la intoarcerea din 3 miscari am dat de bordura. Si urmeaza o intersectie. In fata interzis, il vad din timp si ma apropii usor de intersectie. Vad ca nu zice nimic, eu tot mai aproape de intersectie. La 50 m asa il intreb eu ca vad ca nu zice nimic.,, Viram stanga sau dreapta "? Si imi da seen, la propriu se face ca nu aude... ok. Si ce sa fac, daca fac de capul meu zice ca nu ii ascult indicatiile.SI ce am facut, m-am pus frumos in intersectie (aveam cedeaza) la vizibilitate maxima cu botul putin iesit (dar nu asa mult incat sa ii stanjenesc pe aia de pe prioritar) si-mi pune frana si zice,, Ce faci ma? O iei pe interzis? " (da, vorbea la per-tu ). Si ii zic,, pai nu, ca de aia va intreb daca stanga sau dreapta" si face un oftat de parca i-am omorat copiii sau ceva si face cu o scarba viram stanga...si dupa ma duce la locul de intalnire si-mi da respins. Sa nu mai zic ca punctele le-a scris la final (gen nu cand ai gresit sa noteze). Chestia asta ma face sa ma gandesc.

PS: M-am gandit la constestatie, dar, ce sa mai faci cand am semnat de la inceput ca prostu' pe ambele ))

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai zici ca ai dat de bordura. Stii ca asta e eliminatorie nu? Ce a urmat e irelevant

| SuNaM explică (pentru suntserios):

Nu e eliminatorie? E executarea gresita a manevrelor si se sactioneaza cu 9 sau 6.

| SuNaM explică (pentru suntserios):

Eliminatorie sunt doar neacordare de prioriate, trecut pe rosu si interventia politistulul ( trage de volan sau pune frana)

| suntserios a răspuns (pentru SuNaM):

Eu zic ca e accident si se sanctiioneaza cu 21 puncte stiu si un caz concret chiar.

| SuNaM explică (pentru suntserios):

Accident ca am dat cu roata de bordura la intoarcere din 3 miscari? ))... oricum am facut contestatie, si a fost gasit ala ca a gresit si peste 1 saptamana am fost automat reprogramat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cunosc pe nimeni care sa fi dat spaga la traseu si nici eu nu am dat spaga.
Eram la liceu cand am luat "magicul carnet" laughing si tin minte ca unii colegi picau pe capete la traseu, unii chiar si la examenul teoretic.

Am auzit in schimb multe legende cum ca s-ar da spaga, dar eu cred ca nu merita ca risti puscarie sau mai stiu eu ce doar pentru un permis.

Mai incearca, pana la urma trebuie sa il iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba faci contestatie ca instanta nu are atributia de a-ti da permisul

| davidqtro a răspuns:

In cazul daca politistul a folosit asta casa primesti tot feluri de probleme. Se poate face reclamatie

| SuNaM explică (pentru davidqtro):

Dovedibil cum. Ca alea le semnezi inainte sa dea drumu la camera