| missbee a întrebat:

Amenzile Ratp Iași ajung în cazierul fiscal? Sau în fine, în cazul în care cineva dorește să îți scoată cazierul, trebuie să plătească întâi amenda respectivă? Sau RATPul nu mai colaborază cu poliția?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca amenda nu este platita atunci este trimisa la Administratia Financiara care va incepe executarea silita. Constituind venit la bugetul local aceasta amenda va figura in cazierul fiscal al contribuabilului ca o datorie neplatita. Politia nu are numic cu aceasta amenda. Numai bine!

| onasis1961 a răspuns:

Alooo! Nu am auzit de cazier fiscal! Ori ce amenda ajunge la sectia financiara. Daca amenda este penala ajunge si pe cazierul judiciar!

| missbee explică:

Să-nțeleg că trebuie să îmi plătesc amenda ca să pot scoate cazierul pentru școala de șoferi, nu? ^_^

| Bombonik52 a răspuns (pentru missbee):

Stai linistita nu trebuie sa platesti nici o amenda pentru a scoate cazierul.De curand mi-am scos eu cazieru a 2 a oara pentru ca primul expirase si la fel ca tine si eu am amenzi la RATP Iasi si nu am platit nici o amenda.

| missbee explică (pentru Bombonik52):

Yep. pentru că mi-a venit citaţie acasă... laughing