| JoinTu a întrebat:

Aproape în fiecare zi văd o mașină de politie oprita în stația de autobuz (pentru a opri masinile cu viteza), au voie sa opreasca intr-o statie de autobuz?

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Nu știu legile rutiere, încă nu-mi trebuie, dar dacă o luăm logic nu ar trebui să aibă voie. Stația trebuie să rămână liberă astfel încât autobuzul să aibă loc unde să oprească să ia sau să lase pasagerii. Mașinile ar trebui oprite la o distanță zic eu de 20 de metri față de stație, astfel încât să nu încurce în nici un fel.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unii politisti si politicieni traiesc cu impresia ca le sunt permise orice, sunt deasupra legii.
Acestia nu cunosc nici macar Constitutia tarii (Nimeni nu-i presus de lege).

Doar intr-un singur oras am vazut masina al politiei ridicata pentru parcare in loc interzis. Si doar o singura data.

| darrio2007 a răspuns:

Nu au voie dar in tara noastra primii care incalca legea sunt cei care ar trebui sa o impuna.

Răspuns utilizator avertizat
| anoniiim1807 a răspuns:

Ei au dreptul sa facă ce le vrea inima laughing

| Moon1997 a răspuns:

In Romania se pare ca da...laughing))