| Valy_8786 a întrebat:

Ar fi frumos ca Romania sa se uneasca cu Republica Moldova?

Răspuns Câştigător
| nuku a răspuns:

La inceput ar fi greu asa cum a fost si unificarea germaniei dar tinand cont ca asa am fost dintotdeauna pana la semnarea pactului ar fi frumos sa revenim la ce am fost! Istoria sa isi revina la ce e normal

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Incepe sa fie tot mai urat faptul ca suntem uniti noi ceilalti... Probabil cand nu va mai ramane nimic de furat de pe aici, politicienii vor incepe sa faca lobby si pentru aceasta unire. Deocamdata nu intereseaza pe nimeni.

| Flav a răspuns:

Vrei sa ramanem in criza de vodca?

| Bacemi a răspuns:

Ar fi frumoasa o uniune oficiala. Se stie ca sufletul nostru e mereu langa al lor.

| Hombre a răspuns:

Poate util, frumos in nici un caz.

| Roby67 a răspuns:

Numai daca ar pleca toti rusii inapoi de unde au venit.

| stelianr a răspuns:

Cand vor intra in UE, putem spune ca ne-am unit.

| Pupily92 a răspuns:

NUu.ca moldovenii sunt cam smecheri. ei vin in RO, isi fac buletine romanesti ca sa poata lucra si ei normal pe dincolo(strainatate) fara vize, etc. dar romanii cand merg in Moldova, nu sunt primiti.cunosc cazuri.am vazut si in ziar chestia asta. sa ramana cu ai lor, nu cu noi.

| Pupily92 a răspuns:

@stelianr, adica peste vreo 10-20 de ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sintem uniti dintodeauna.Sint niste jocuri politice carora nu putem a le face fata.Sintem uniti nu prin literatura, nu prin vointa, nu prin limba; Sintem una cu ei prin SINGE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Santem uniti.in cuget si simtiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cu nordul Bucovinei. Sa nu uitam ca si Bucovina ne-a fost ciuntita, nu numai Moldovawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am fi o putere in europa