| LanguageMaster a întrebat:

Ar fi mai bine dacă toate infracțiunile ar fi imprescriptibile?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca ar fi mai bine ca in prezent, cand doar anumite infractiuni sunt imprescriptibile. In schimb cred ca ar mai trebui marite termenele de prescriptie, cel putin pentru infractiuni grave care nu sunt imprescriptibile.

15 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu chiar. Dar ar fi bine ca mai multe dintre ele sa fie imprescriptibile.

| romeo78 a răspuns:

Ar fi mai bine să privim în trecutul sistemului judiciar mondial și să încercăm, în primul rând legea răspunderii magistraților, pentru ca să nu mai judece după cum primesc ordine, bani.
De asemenea, procesele scurtate la minim, mai ales când a fost prins în fapt, există probe grăitoare asupra unei persoane, iar pedepsele să fie pedepse, fără drept de eliberare condiționată.
Iar, în cazul infracțiunilor grave, acelor brute să li se suspende drepturile omului.
Căci, sub "umbrela" drepturilor omului foarte mulți infractori sunt liberi, primesc despăgubiri pentru rele condiții de detenție.
Pe scurt, să se revină la vechea normalitate, când infractorii nu aveau nici un fel de clemență din partea justiției, societății civile!

| JicaContra a răspuns:

NU, sunt unii care o fac fortati de imprejurari, si care nu ar mai face-o inca odata, sau ceva asemanator, iar daca il bagi la inchisoare atunci CHIAR o sa devina infractor pe bune, ca sa nu mai vorbim ca foarte probabil ca o sa vrea sa se razbune pe societatea care si-a batut joc

justitia fara clementa e la fel de rea ca si fara justitie deloc

| anonim_4396 a răspuns (pentru JicaContra):

Ce e prescriptia?

| mastadont a răspuns:

Cele făcute după vârsta majoratului da. Doar pentru că sistemul nu e în stare să judece un proces timp de 20 de ani nu înseamnă că automat inculpatul nu mai e vinovat, înseamnă doar că trăim într-o țară incompetentă.

| Dalmore a răspuns:

Nene, ești dus rău rolling on the floor

| Dalmore a răspuns:

Te pricepi singur să te faci de rahat, nu ai nevoie de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu te-am intrebat ce e prescriptia atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am prins, esti vandut lui Putin, de asta ai reactionat asa:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti vandut rusilor, numai aia reactioneaza asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pleaca de aici psdistule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il iubesti pe dragnea e greu fara el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti invatat de mic sa furi si sa minti in fata ca orice psdist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt nebun fiindca esti tu un hot psdist?
bolsevicule, astia ca tine ne-au batut pe noi oamenii cinstiti pe 10 august

Răspuns utilizator avertizat