| numesiprenume0 a întrebat:

As dori informatii despre incadrarea persoanelor cu dizabilitati prin ANOFM in campul muncii. De ce facilitati beneficiaza persoana cu handicap grav care se angajaza la o distanta egala sau mai mare cu 50 km fata de domiciliu? Daca persoana cu dizabilitati nu este inregistrata la somaj poate beneficia de facilitati? Ofer funda!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

ANOFM are grupate și face publicitate legată de locurile de muncă, da nu cunosc să se ocupe în mod special de facililtăți legate de munca persoanelor cu handicap. Această activitate nu intră în atribuțiile lor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la comisie si intreaba i

| Wr3nch a răspuns:

As zicea sa suni la cea din judet, asa stii 100 ca ai informatia buna.