| Emma30555 a întrebat:

As dori sa ma lămuriți, într-o declarație de avere suntem obligați sa trecem și datoriile, întrebarea este dacă nu trec datoriile, care pot fi urmările exact?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Averea.

| Emma30555 explică (pentru sadrian46):

Eu am zis ca nu vreau sa trec datoriile în declarație. Restul trec ce trebuie

| mihai69 a răspuns:

Urmarea? Dacă o depui se poate considera fals în declarație și uz de fals. Ambele infracțiuni.

| Emma30555 explică (pentru mihai69):

Nu as vrea ca datoriile mele sa fie publice. Sunt niște împrumuturi de nevoi personale. Nu au legătură cu nimic, sunt ale mele și nu vrea sa fie publice. În fine știam de lege, eu as fi vrut în răspuns mai exact, pe situația data, ce s-ar putea întâmpla

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Cine stie de imprumuturile tale atat timp cat nu te reclameaza cineva ca faci camatarie, asa in familie, nu descopera nimeni

| Emma30555 explică (pentru RAY):

Te poate verifica ANI nu știu exact ce se întâmpla dacă nu treci împrumuturile, ce pedeapsa este conform legii, ce amenda etc

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Daca tu imi dai o mie de euro prin bitcoin, cum stiu astia

| Emma30555 explică (pentru RAY):

Eu vorbeam de o situație concreta. Dacă ai împrumut la banca te găsește. În fine, pe mine ma interesează în mod concret ce se întâmplă dacă nu declar

| Mopmop a răspuns:

Cine o va verifica va avea instant dubii. Nu se poate face o diferenta intre venituri si cheltuieli.