| anonim_4396 a întrebat:

As putea parasi tara fara acordul parintilor?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti minora nu se poate in mod legal. De ce vrei sa parasesti tara, crezi ca dincolo umbla cainii cu colaci in coada? Numai bine!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

La 16 ani NU se poate!

N-ai "înţeles" nimic din celălalt răspuns pe care ţi l-am dat - orice fel de probleme pe care TU "crezi" că le ai, se pot rezolva FĂRĂ o plecare din ţară ( sau o căsătorie pe ascuns )!

Numai aşa poţi să ajungi să fi "traficată" de diverşi indivizi, care acum îţi "promit" că te iubesc enorm de mult...

Te rugam să-mi trimiţi mesaj privat şi să-mi explici ce probleme ai - astfel vei obţine un AJUTOR necesar ( probabil ) ieşirii dintr-o anume situaţie! Încă aştept acel mesaj, asta dacă vrei într-adevăr să fi ajutată!

| Andrei5000 a răspuns:

Nu!