| ionutk9 a întrebat:

As vrea sa imi iau o arma de autoaparare, dar nu stiu ce arma sa imi iau sa nu necesite permis de port arma neletala nu stiu ce fel de arme se incadreaza la fara permis si cu permis repet e arma neletala

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Armele cu gloante de cauciuc nu necesita astfel de permise

| Hrr_Florin_1990 a răspuns (pentru daniela):

Ba necesita prietene. Este arma din catergoria c din anexa. Este arma de foc neletala. Nu mai baga oamenii pa puscarie degeaba ca habar nu ai ce vb. Cand folosesti termen-ul de glon automat este arma de foc si iti trebuie permis

13 răspunsuri:
| ionutk9 explică:

Tepes Cand ai o problema de mobilitate iti dai seama ca asta iese din discutie din prima nu?

| ionutk9 explică:

Tepes Cand ai o problema cu mobilitatea e o problema sa faci asa ceva in sensul ca nu prea poti

| ionutk9 explică:

Concluzie: As vrea eu sa ma auto apar singur cu mintea sau pumnii dar cand ai o problema de mobilitate ca a mea asta e mai greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste cursuri de autoaparare.nu-ti trebuie o arma, propriuzisa.prin antrenament partile corpului tau vor deveni niste arme redutabile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spray paralizant e cel mai indicat si legal. costa pana in 40 ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti mintea cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daniela a răspuns:
raspuns ales
Armele cu gloante de cauciuc nu necesita astfel de permise? Expert!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dac iei una neletala e apa de ploaie, poti sa-l enervezi pe agresor si o incurci mai rau.
Un pistol adevarat nu te lasa politia, plus ca are cam 1 kilogram greutate ( cel putin alea care se pot cumpara cat de cat legal in romania ). Oricum daca-l ranesti sau il omori, tu infunzi puscaria.
Plus ca trebuie sa folosesti arma aproape in fiecare zi ( sa te antrenezi la greu, adica )ca sa fii capabil sa te descurci cu ea in situatii de stres maxim!
In romania talharii au mult mai multe drepturi decat victimele lor, asa ca nu-ti ramane decat sa te feresti cum poti.
Nu umbla singur noaptea pe strazi, ziua sa nu treci pe langa ganguri ( chiar daca esti pe un bulevard mare ), uita-te in jurul tau sa mai fie oameni, daca nu e nimeni intra intr-un magazin pana apare cineva, poarta doar putini bani la tine si doar in buzunare interiare ( la fel telefonul mobil ), nu-ti lua actele cu tine decat cand trebuie neaparat si, repet, tine-le numai in buzunare interioare.
Tine minte -politia nu va rezolva niciodata niciun caz de furt sau talharie ( decat daca se intampla vreo minune ) si doi - agresorii aau intotdeauna mai multe drepturi, si ar mai fi si 3- oamenii sunt lasi, e extrem de putin probabil ca-ti va sari cineva in ajutor daca ajungi intr-o situatie neplacuta.

| oky a răspuns:

Iti poti lua un spray cu piper si nu iti tebuie niciun fel de permis am avut si eu dar lamconsumat aiurea ma jucam cu el dadeam prin bloc sa nu mai intre lumea.Iti mai poti lua si un electro-shok in forma de marker ( arata exact ca un marker dar e foarte puternic) si nu isi da nimeni seama ca il ai la tine, oricine va crede ca e un simplu marker. Iti mai poti lua o telescopica dar ai grija sa nu te prinda garda cu ea la tine.

| marcel_5462 a răspuns:

Sunt considerate arme neletale cele care folosesc pelet-uri (alice din plumb), gloante de cauciuc, cele cu gaz si poate mai sunt.Aceste arme nu necesita permis.Pentru a intra in posesia unei astfel de arme trebuie sa mergi la politie la serviciul arme, munitii si ezlozivi, unde ei iti vor face o notificare si un instructaj asupra modului de folosire si conditiile de utilizare(Legea nr. 295/2004 privind regimul armelor şi al muniţiilor ). Cu acesta notificare te poti duce la un Magazin de specialitate si o poti procura.Bafta

| analala a răspuns:

Vezi Aici http://dreduceri.cabanova.com/spray-paralizant-ieftine.html
Sunt foarte bune o sa fi multumit

Sper sa te ajute