| Popcorncubranza a întrebat:

Asa, nu sunt orator deci o sa fiu scurt. Cred ca ati auzit toti de ACTA, si in ce consta ea. Daca nu, e o lege care ne cam ia drepturile de exprimare printre altele. Multe site-uri pe care le folosim frecvent vor fi interzise iar downloadatul va fi pedepsit. Deci, ca urmare, practic nu o sa mai putem folosi internetul prea mult. Dar totusi, noi suntem internetul, noi il folosim si noi il platim, deci ar trebui sa depinda de noi daca se baga aceasta lege sau nu, asa-i? Cine sustine miscarea ANTI-ACTA? HUOO ACTA!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ar trebui dar asta o decid doar parlamentarii, poporul accepta ordine si se implineste. Pe o parte au dreptate cu drepturile de autor dar ar trebui sa lase de la ei de exemplu melodiile vechi, jocurile, filmele, etc. sa zicem cu un an sau 6 luni de zile vechime sa fie permise pentru descarcare nu sa se interzica permanent pentru ca asa si mariile companii furnizoare de internet vor avea de suferit si la fel vor face ceva ca legea acta sa cada jos.

6 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Cine o zis ca multe site-uri vor fi inchise?(site-uri de download ma refer)
Inchide 1, apar alte 2, deci stati voi linistiti ca avem de unde downloada.N-o sa reuseasca niciodata sa opreasca piratajul.
Si ce o sa faca? O sa ne amendeze pe toti care avem cate-un film porno, o melodie, un film... downloadat de pe net? N-au cum sa faca asta!

| unknownn a răspuns:

Inca ceva: Cat e RUSSIA in picioare nici in **** nu ne doare.
Russia n-o sa semneze niciodata cacaturile astea date de americani.

| unknownn a răspuns:

O solutie ar fi ca siteuri-le astea de upload sa-si muta serverele intr-o tara care nu o semnat ACTA,gen: Venezuela, Russia, Insulele Cucu...

| cypryan11 a răspuns:

Euuuuuuuuu sustin anti acta
intra aici si semneaza petitia asata
http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet/? fp

| Vasybulan a răspuns:

Jos ACTA(iar cel ce a propus-o ar trebui atarnat in lat).

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

ACTA = Noua Ordine Mondiala vor sa ne urmareasca pretudindeni acum au o sansa prin legea ACTA...