| Mihaela2023 a întrebat:

Aseară m-am urcat intr-un taxi i-am spus să mă lase acasă, i-am dat adresa mea însă el a îndreptat mașina în altă parte și a încuiat ușile, peste jumatate de oră am ajuns intr-un câmp a oprit mașina după care m-a împins am căzut și m-a violat din spate.
Am țipat dar nu era nimeni.
M-a amenințat și mi-a cerut bani pentru taxi (avea ceasul pornit până am ajuns în câmp)
Cum sa-i fac plângere? Nici nu știu ce număr avea la mașină. Dacă am 26 de ani și nu sunt minoră, o să mai fie arestat?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

I-ai zis frumos "multumesc"?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să fie arestat în mod sigur. Va face închisoare. Mergi imediat la poliție, îl găsesc ei.

| sierra1 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu vezi că papă kk-o?

| sadrian46 a răspuns (pentru sierra1):

Da, dar am citit recent că dacă ai în stomac bacterii bune, și beși des, apoi îți merge bine, poate de aceea papă din ce zici tu.
Aveam un coleg de serviciu care, să-l ierte cel de sus, că poate o fi murit între timp, suna prietenii seara anunțând că el se sinucide, și făcea asta de 40 de ani. Așa că cine știe, unele visează să fie violate, mai bine așa decât nimic. Și cum aici e gratuit și anonim la fantasme, e locul potrivit să faci furtună în pahar cu apă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, sigur nu glumesti? Intr-adevar este periculos ca femeie sa circuli pe strada, dar totusi puteai suna la 112 cand ai vazut că taximetristul nu te lasă la adresa, era seara sau ziua? Si daca nu esti minoră el trebuie arestat, violul este viol, poti sa ai 12 sau 80 de ani tot viol se numeste, si cum ai scapat din mîinile ăluia? Te duci faci plîngere la politie si incerci sa descrii barbatul cum i ti mai amintesti tu, era tînăr sau mai in vîrstă? Era gras sau slab? Purta barbă sau nu, tot ce i ti mai amintesti, si ai nevoie de ajutor psihologic, părintii tai ce au zis, le ai povestit? Noi sperăm sa nu fie nimic adevarat, poate ai glumit cu noi, dar daca este adevarat atunci e nașpa.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si de ce nu te-ai dus direct la politie daca s-a intamplat asta? Nu ai... traume? :/ In general nimeni, dar absolut nimeni nu scrie o astfel de intamplare pe TPU dupa ce s-a intamplat asta.

| johnnny123 a răspuns:

Ceea ce povestesti aici este extrem de grav si nu inteleg de ce scrii pe TPU in loc sa fi mers direct la cea mai apropiata sectie de politie sau sa fi sunat la 112 si sa raportezi ca ai fost violata?

| hacktek a răspuns:

Te rog să laşi glumele laoparte... Nu e cazul să faci mişto cu chestii de genul acesta.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Sper ca e glumă și la 26 de ani ai mai multă minte!
In cazul in care nu e glumă mergi la poliție urgent cu cât ajungi mai repede se poate demonstra mai ușor ca ai fost abuzata.
Se face un control medical si se vede ca ai fost abuzata sexual și poliția incepe căutarea lui...
Daca acțiunea a avut loc în Bucuresti de exemplu ai super noroc deoarece sunt camere video peste tot.
Sa nu taci...Nu e vina ta

| Furnicuta000 a răspuns (pentru 95AnastasyaNastyaSya0997):

Mai multa minte ca sa nu fie violata sau cum? Nu e vina ei. Poate e in stare de soc si de asta nu stie cum sa procedeze

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Mai multă mine sa nu faca astfel de glume la varsta ei!

| Xinnicut a răspuns:

Daca e gluma nu e funny daca nu e du-te la politie in secunda in care s-a intamplat trebuia sa te duci