| anonim_4396 a întrebat:

Asta e pentru astia care locuiesc in Cluj. Azi am primit pentru prima oara amenda de autobuz, pe care eu si un prieten am platit-o amandoi (50 de lei). Dupa achitare, o doamna din statie ne zice ca ne-a luat banii din buzunar si ca trebuia sa ne dea doar avertisment deoarece nu avem 18 ani. Este adevarat lucrul asta, daca da, pot face plangere si sa recuperez banii, in cazul in care mai sunt prins fara bilet primesc alt avertisment sau direct amenda?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are treaba, amenda trebuia platita nu se fac exceptii, doar la tigani nu au ce sa le faca pentru ca le e frica sa nu vina mormanu lor peste ei

| Robert150103 a răspuns (pentru mgtow):

Si cum se face ca femeia aia avea doar avertisment? Avea 24 de ani si copil

| mgtow a răspuns (pentru Robert150103):

O fi prins mila controloru de ea si a scapat usor