| HasuX a întrebat:

Astazi am primit o amenda RATB si mi s-a inmanat procesul verbal. E vreo sansa sa imi trimita acasa ceva?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistit, iti trimit numai amenda.

| Laurentizyu a răspuns:

Daca o platesti in 48 ore sau ceva de genul, Scrie pe proces, nu iti mai trimite nimic.in caz ca nu o achiti este posibil sa iti trimita o instiintare cum ca nu ai achitat la termen.si o pot vedea ai tai.asa ca daca poti achita inainte la primarie.happy

| For3st1 a răspuns:

Nu stiu exact cum se procedeaza, dar un prieten a patit la fel.A luat amenda, a platit-o pe loc, dar tot i-a venit acasa peste 2 sapt.Probabil o vei primi.