| DonaldTrump a întrebat:

Ati fi de acord cu o lege care sa permita experimentelele pe pedofili / criminali in serie / violatori etc.?

Răspuns Câştigător
| Alexandra4500 a răspuns:

Sincer,why not?
Trebuie si ei sa se faca utili cumva...

*Acum o sa vina userii de la religie care o sa se ia de mine*

Nu vreau sa par tampit dar urasc persoanele care afirma ca "puscaria schimba omul" si ca aceste persoane, care au facut lucruri ingrozitoare merita o a 2-a sansa.

A furat? A amenintat? Okay, acest om poate face puscarie si sa se schimbe cu timpul ceea ce e bine dar un criminal, pedofil, violator nu ar merita o a 2-a sansa chiar daca ar fi un om schimbat la iesirea din inchisoare!

Sa zicem ca respectivul a violat pe cineva si dupa si-a omorat victima.
Victima a avut a 2-a sansa?

Ce poate sa fie mai ingrozitor de atat?
Cei care fac asa ceva nu sunt oameni ci animale! Sincer, mi-ar fi mai mila de un iepuras fara vina ...decat de un astfel de "om".

Din partea mea ar putea si sa-i taie, sa le ia din organe pentru transplante.
Ei sunt ireparabili, poate ca asa se fac bine alti oameni si isi "indreapta" faptele.

Stiu cat am exagerat, nu e nevoie sa-mi spuna nimeni.
Este doar parerea mea.

Succes!

34 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea ar fi anticonstitutionala si nu sunt de acord.

| DonaldTrump explică (pentru Ioandelasal):

Pai lasa ca schimbam constitutia, americanilor le-a pasat de consitutie in timpul proiectului mk ultra? sau sovietilor cand testau diferite otravuri ca sa nu aduc in discutie cazuri mai infame.

| Ioandelasal a răspuns (pentru DonaldTrump):

Am puternica impresie ca tu ai uitat ce intrebare ai pus si ca vrei doar pareri concordante cu a ta.
Ai solicitat o parere si asta ti-am dat, de asemenea si ca alta parere ar fi neconstitutionala, conform Constitutiei Romaniei.
Faptul ca unele tari si-au incalcat Constitutia, in unele cazuri concrete, este problema lor si nu-mi afecteaza parerea mea.

| DonaldTrump explică (pentru Ioandelasal):

Este opinia ta si o respect. " ai pus si ca vrei doar pareri concordante cu a ta." poti zice si asa
" ca alta parere ar fi neconstitutionala, conform Constitutiei Romaniei.
Faptul ca unele tari si-au incalcat Constitutia, in unele cazuri concrete, este problema lor si nu-mi afecteaza parerea mea." foarte bine

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Inchisi undeva si aruncata cheia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu as fi de acord, nu e vorba despre persoana asupra careia se face experimentul, ci e vorba despre experiment in sine. Macar fiinta umana sa o lasa asa cum ea, fara experimente

| OnuOnulică a răspuns:

Da, din simplul motiv să simtă și ei ce au simțit victimele lor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred... Adica au si ei dreptul la viata. Ei sunt doar bolnavi. Inchisoarea pe viata cred ca ar fi mai convenabil.

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Frate, nu te supara ...ai dreptate cu inchisoarea pe viata dar in ziua de azi inchisoarea e un lux pentru unii. Se consuma mult prea multi bani pe detinuti.
Adica na, ar trebui sa-i tina doar cu strictul necesar ca sa nu moara de foame dar atat... Un detinut a ajuns sa valoreze mai mult decat un copil de la orfelinat.

Sau sa-i puna la munca, in constructii de exemplu. Si sa nu le dea bani, eventual sa le dea o reducere a pedepsei asa cum au primit unii scriitori din ichisoare.

| DoarBogdan a răspuns (pentru RainmakerX):

Zisai asa... Ca inchisoarea e mai la indemana.
Eu probabil ia-si tortura, putin happy

| Twixi a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ar fi mai convenabil? Tu stii ca banii alocati pentru un detinut per luna sunt triple fata de alocatia unui elev? Atunci hai sa ne omoram intre noi, mergem in inchisoare si stim ca macar acolo avem caldura si nu murim de foame.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

laughing) Crud.
Nu prea imi place sa fac rau la oameni.
O alta varianta ar fi sa ii exilez. Departe, sa fie singuri.

| DonaldTrump explică (pentru DoarBogdan):

Ii trimitem pe o insula in pacific pune camere si peste un an adunam materialul inregistrat si facem : Cast away 2 fara Wilson sau Tom Hanks

| DoarBogdan a răspuns (pentru DonaldTrump):

laughing)))))

| minrest a răspuns:

Franz, singurul experiment care mi-ar da informatii relevante despre astfel de fiinte ar fi sa ii impusc in cap. In primul rand as face experimentul pe nazisti, si apoi pe categoriile enumerate de tine.

| DonaldTrump explică (pentru minrest):

"In primul rand as face experimentul pe nazisti" 60% din ce stim din medicina moderna stim datorita lor si japonezilor.

| minrest a răspuns (pentru DonaldTrump):

Da-mi si mie referinte si surse. Nu te teme, stiu sa le folosesc. E vorba de foarte putin, nu de cat spui tu. Dar nu numai medicina conteaza. Nazistii i-au bagat in lagare si i-au omorand pe toti oponentii lor politici la care au avut acces, au interzis toate celelalte ideologii. De ce nu am avea si noi dreptul sa ne aparam?

| minrest a răspuns:

De fapt nu pedofilii te intereseaza pe tine, tu vrei sa denigrezi notiunea de drepturi civile, atacadu-le unde sunt mai usor de denigrat. Oi fi si tu un antipedofil ca Adi Pal.

| DonaldTrump explică (pentru minrest):

" Nazistii i-au bagat in lagare si i-au omorand pe toti oponentii lor politici la care au avut acces, au interzis toate celelalte ideologii." si ce treaba are asta cu medicina?
"De ce nu am avea si noi dreptul sa ne aparam?" Fie ca as fi eu dictator sau nu in Romania daca te aperi in fata unui strain si in propria casa intri tu la puscarie daca nu ai pile.
"De fapt nu pedofilii te intereseaza pe tine, tu vrei sa denigrezi notiunea de drepturi civile, atacadu-le unde sunt mai usor de denigrat." Hoh usor Unchiule Sam cu drepturile tale civile, mai este o persoana care a distrus o viata (cum am zis pedofili) una care merita drept? Pana la urma asa o sa simta si ei ce au simtit victimile lor. In plus tu vrei sa tinem specimenele pe banii statului, sau sa aducem un beneficiu stintei prin intermediul lor?

| DonaldTrump explică (pentru minrest):

" Oi fi si tu un antipedofil ca Adi Pal." Hai ca aici ai sarit calul ortodoxule ai ajuns sa ma compari cu astfel de scursuri rusine.

| minrest a răspuns (pentru DonaldTrump):

Eh mai greseste omul, imi cer scuze. Imi retrag comparatia. Vezi eu nu sunt ghicitor sa stiu ce crezi despre caz. Bun, in cazul in care m-ai scuzat, sa vedem ce avem aicea. Intrebi daca o persoana care a distrus o viata mai merita vreun drept. Nu merita nimic, daca e vorba de merit. Si nazistii de ce ar merita? Ei au distrus vieti prin simpla aplicare a ideologiei lor, nu impotriva propiriei constiinte, ca pedofilii. Au omorat cativa pedofili si cateva zeci de mii de homosexuali, dar au omorat multe milioane pentru ca sa elimine posibilitatea oricarei opozitii. Daca spun ca vrei sa scapi de drepturile civile, o spun ca sa vezi ca ti-am dedus intentia, nicidecum ca sa le iau apararea. Si eu vreau sa scat de ele, pentru ca aceste drepturi ii protejeaza pe nazisti. Cum scapam de ei, am retinut ideea co pedofilii, cred ca astia ar fi prioritari. Salut si scuze inca odata.

| DonaldTrump explică (pentru minrest):

"Si nazistii de ce ar merita? Ei au distrus vieti prin simpla aplicare a ideologiei lor, nu impotriva propiriei constiinte, ca pedofilii." "Iadul e pavat cu intentii bune" nici comunistii nu voiau original sa provoace ceva rau dar ca in citat dorintele bune se transforma uneori in alte chestii...
"Daca spun ca vrei sa scapi de drepturile civile, o spun ca sa vezi ca ti-am dedus intentia, nicidecum ca sa le iau apararea. Si eu vreau sa scat de ele" Vrei sa fim dictatori impreuna smug Dar chiar vreau sa vad de unde deduci ca eu vreau sa scot drepturile civile adica pentru "persoane" nu "monstri"
" Si eu vreau sa scat de ele, pentru ca aceste drepturi ii protejeaza pe nazisti." Cum asa? Eu nu prea vad favorizarea, dar hai in continuare : "Au omorat cativa pedofili si cateva zeci de mii de homosexuali," (sau au incercat sa ii trateze cu ajutorul prostitoatelor depinde de caz) cu homosexualii nu am nimic daca nu fac parade tampite imbracati in tutu roz.
" dar au omorat multe milioane pentru ca sa elimine posibilitatea oricarei opozitii." la fel ca si celelalte 90% de forme de guvernamant existente (nici in democratie nu prea accepta astia sa vrei sa faci tara lor capitalista intr-o republica socialista sau un stat fascist)

| DonaldTrump explică (pentru minrest):

"Au omorat cativa pedofili si cateva zeci de mii de homosexuali" Un oarecum crestin ii zice unui posibil fascist despre persecutiile homosexualilor parca suna ciudat nu ti se pare?

| minrest a răspuns (pentru DonaldTrump):

Sa vedem cum am dedus ca vrei sa elimini drepturile civile pentru toata lumea, nu numai pentru ''monstri''( categorie neclara din punct de vedere juidic). Pai drepturile astea nu au fost adoptate de dragul infractorilor, pe astia nu ii iubeste nimeni. De fapt sunt niste drepturi de care beneficiaza infractorii, dar sunt ale celorlalti. Conceptele care duc la societatea actuala, care apara anumite drepturi, isi au originea intr-un curent cultural din sec. xviii numit Iluminism, devenit intre timp dominant, iar cel care trage concluziile logice ale iluminismului in privinta pedepselor se cheama Giovani Beccaria. El nu face decat niste proiectii obligatorii, inevitabile, daca nu o facea el o facea altu dupa vreo 20 de ani. Drepturile civile sunt o simpla aplicatie a celorlalte drepturi, nu uita ca drepturile care se aplica tuturor sunt de data recenta. Ei, si anumiti oameni, stiind foarte bine asta, cer suspendarea drepturilor civile pentru anumite categorii de infractori. Eu am crezut ca asta faci si tu, in mod constient, dar se poate sa fii doar sub influenta celor ce o fac.

| minrest a răspuns (pentru DonaldTrump):

Pe de parte au omorat pedofili, homosexuali, idioti, tigani, evrei, oameni pe care multi ii urau. Pe de alta parte au omorat oameni care avusesra candva, demult, curajul sa revendice ceva, oameni care au vorbit de rau o oficialitate, sau care facusera parte dintr-un partid. Adica odata ce au introdus principul potrivit caruia poti sa iei drepturile unora, au profitat si au luat drepturile tuturor, ca sa creeze o ambianta in care nu mai puteau sa cada de la putere. Stii, e un proverb rusesc, ''impusca ciorile si caragatele, ca n-au sa scape nici ratele''.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu.

| Radu284 a răspuns:

Pai tu esti ala cu ideea sa facem experimente fortate pe altii. De ce nu pe tine?

| DonaldTrump explică (pentru Radu284):

Pentru ca eu nu sunt un pedofil sau unul din celelate exemple

| Radu284 a răspuns (pentru DonaldTrump):

Da, dar esti extremist.

| DonaldTrump explică:

Rapsunzi cu o intrebare la alta intrebare inteligent

| Alexandra4500 a răspuns:

Nu as fi de acord..pana la urma sunt si ei oameni. Ar trebui castrati pedofilii si violatorii.

| DonaldTrump explică (pentru Alexandra4500):

Dar nu ii castra ca "sunt si ei oameni". ( am folosit logica ta)

| Alexandra4500 a răspuns (pentru DonaldTrump):

laughing