Abh
| Abh a întrebat:

Ati observat cat de nepasatori au fost multi parlamentari atunci cand s-a aruncat acel barbat de la balconul Parlamentului? Nici macar nu s-au ridicat de pe scaune! http://www.youtube.com/watch?v=BGsrL7KJ0bE

Răspuns Câştigător
| Domyno a răspuns:

Nu a fost nici o inscenare nimic! Oameni tampiti, zic ca saracul om nu e intreg la cap! Pai nu are cum sa fie daca are un copil acasa pe care vrea sa-l faca sanatos. Oameni ordinari, asta sunt aia din parlament, niste "PORCI" (scuzati expresia) toti au burtile pana sub gura... si stau si lenevesc ca idiotii pe scaune. Voi credeti ca omul ala s-a aruncat din lipsa de ocupatie? S-a aruncat din disperare, nici nu mai stia ce sa faca ca sa isi ajute copilul. Saraca presa straina sta si se mira cata insensibilitate duhneste in tara asta plina de hoti!

18 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Faptul ca nu s-au ridicat de pe scaune nu e relevant. Nu poti sa stii niciodata cum reactionezi la un astfel de soc. Ceea ce a urmat, insa, DUPA depasirea socului, este de neconceput: sa continui sedinta ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, sa dai declaratii de presa de un cretinism monumental, sa dormi linistit stiind ca oricare dintre cei 80% dintre romani, care simt acut criza, ar fi putut face acel gest...ASTA mi se pare nepasare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se ridicau dacă se aruncau cu bani de la balcon!
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, n-as judeca un astfel de moment. Poate doar au ramas socati. Am fost martora, la un moment dat, la un accident rutier. Eram cu sotul meu, care este un om foarte bun si saritor. Dar am avut reactii diametral opuse: eu am sarit ca un resort si mi-am depasit recordul la viteza ajungand langa persoana ranita (deformatia profesionala dupa multi ani de urgenta), iar el a intepenit pur si simplu pe loc pentru cateva zeci de secunde si abia apoi mi s-a alaturat. Dar am vazut atunci ce reactie poate avea un om obisnuit, fara pregatire speciala intr-un astfel de moment. A fost pur si simplu paralizat, inert.
Nu ca as tine partea parlamentarilor, dar cred ca este un moment care nu poate fi judecat.

| lplostonyou a răspuns:

Da, asa e din pacate si asta e rezultatul celebrei zicale:``sa traiti bine``a marinarului chior, e trist, foarte tristsad

| NickiMinaj a răspuns:

Vai, sunt socata! Cum se poate asa ceva? Tocmai m-am dumirit in ce tara traiesc si inca sunt buimaca.

| Bianqita a răspuns:

In loc sa se ridice, cativa s-au asezat pe scaune desi erau in picioare.Astia sunt..."noi" i-am ales...

| Beatrice a răspuns:

Bietul om! Nu merita asa ceva!
Traim in Romania.straight face

| Contrast a răspuns:

Incredibil cat de mult a disparut bunul simt si omenia!

| LittleandLiars a răspuns:

Nesimtire curata! straight face

Le murea omul in fata si ei vorbeau straight face

Traim in Romanai! straight face

| LittleandLiars a răspuns:

Romania scuzati-mi gresealabig grin

| cryssa a răspuns:

Interesanta forma de protestlaughing

| Eugenica a răspuns:

Niste nesimtiti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traim in Romania! Asta raspunde la toate intrebarile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nesimtire curata!
Ruineaza oamenii, si nici atunci nu le pasa...
ne vorbesc de luciditate...
ce luciditate oameni buni, mai poti fi lucid atunci cand esti disperat?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-as fi ajutat sa moara crede-ma pentru simplu motiv ca asta isi dorea. A-l salva inseamna a-i prelungi agonia.Chiar de va mai trai sa stiti ca el a murit atunci.Trist dar adevarat.

| Pişcoţel_8877 a răspuns:

Da asa e happy
Dupa ce murise acolo jos s-au dus si ei la el laughing)
laughing

| teo3D a răspuns:

Stii ce crede mama: ca totul a fost planuit de catre opozitie...adica totusi sa fiu eu sa cada omul in cap si tu sa nu faci nimic:O:O, adica cat poate fi omul de insensibil tot ar trebui sa te impresioneze aceasta scena de protest. Si inca un lucru : cum sa continui sedinta din cauza caruia s-a aruncat omul ala ca si cum nimic nu s-ar fi intamplatsad. Asta este parerea mea:X... fundita?

| AdySpeed_5216 a răspuns:

Ce nesimititi!