| stefanuc a întrebat:

Auziți dacă am abonament la rată (autobuz)..De câte ori pot merge cu autobuzul? De câte ori este nevoie sau decât un traseu dus întors? Vreau un răspuns cât mai urgent!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de felul abonamentului, respectiv daca este cu calatorii nelimitate sau cu numai 2 calatorii pe zi (dus-intors).
Daca este cu calatorii nelimitate atunci poti merge de cate ori vrei pe zi. Daca este cu calatorii limitate atunci te poti duce si intoarce intr-o zi.

| stefanuc explică (pentru Ioandelasal):

Păi și cum știu dacă este nelimitat sau doar cu un dus întors?

| Ioandelasal a răspuns (pentru stefanuc):

Vezi ce scrie pe abonament sau intreaba pe emitentul abonamentului.

| whatevernvm a răspuns:

N-am mai auzit termenul de "rată" de când a murit tataie. Când îl foloseam o graba oamenii erau gen wtf

| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai un abonament pe o luna, asta inseamna ca in luna aia poti sa mergi de cate ori vrei tu cu acel autobuz.

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru florynstefan1):

Da

Răspuns utilizator avertizat