| dan00tz a întrebat:

Aveti idee care sunt sanctiunile in urma unui control al politiei rutiere daca masina este inchiriata si soferul nu este trecut in acte?
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Politia rutiera nu are nicio treaba cu cine conduce masina atat timp cat are permis si actele masinii sunt ok.

probleme poti avea cu firma de la care ai inchiriat in cazul unei daune

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Daca nu ai incalcat alta lege nu se aplica sanctiuni in Romania, cu alte cuvinte nu trebuie sa fi trecut in actele masini in Romania, nici macar la asigurare. Deci nu sunt sanctiuni in acest caz.