| Dani211 a întrebat:

Azi când veneam de la vaccin m-am întâlnit cu un tip ce acum 13 zile ma lovise cu un cablu peste picioare, am pus o întrebare pe TPU in legătura cu tipul acesta.Am dat cu el de pământ și am dat in el 5 min pana nu a mai mișcat, i-am dat după cu apa pe fața și l-am pus pe o banca.Era spart la fața cred ca si dinții sparți,după am plecat. Dacă se duce la poliție si ma reclama pot spune ca nu eu am făcut-o,nu erau camere de vederi in zona sau oameni,deci poate dovedi ca eu am fost? Eu nu cred, pot baga un alibi ca am fost acasă sau plecat si dacă sunt prins vinovat voi primi dosar pentru vătămare corporală si pentru zilele de spitalizare, dacă a fost la spital? Eu mi-am făcut dreptate singur pentru ce mi-a făcut el.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Medicul legist nu face parte din politie.
Daca e cazul, se pot gasi probe.

19 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca a fost la medicul legist si i-au facut si teste ADN (identificand ADN-ul tau pe rani), atunci o poti incurca rau.
In legatura cu camere: niciodata nu poti sti daca nu te-a prins vreo camera (de supraveghere, telefonul cuiva, o camera de masina etc.) sau martori oculari.

| Dani211 explică (pentru Bula):

Nu era nici un martor și cu ADN nu se omoară poliția, oricum sa învățat minte pentru ce mi-a făcut

| Dani211 explică (pentru Bula):

Și eu nici nu am ADN in baza poliției de date.Deci stau relaxat ma simt mândru așa merita toți **** ce nu au primit educație de acasă

| Legion7X a răspuns (pentru Dani211):

Puteai să-l omori, nu ai procedat deloc bine. nu se putea evita. Fugeai, il ocoleai, te duceai în altă direcție.

| Genevaaa a răspuns (pentru Legion7X):

De ce sa mearga in alta directie daca acest copil sau om l-a lovit si pe el fara motiv? Nu e vorba de egalitate?

| Legion7X a răspuns (pentru Genevaaa):

Mai bine, l-a bătut până nu a mai mișcat nu? Uite așa se mai gasesc unii destepti care îl incurajează pe unul, la o bătaie sau ceva de genul. Și ăla prinde coarne. Sti ca se face puscarie sau alte consecințe. Unul de la mine din zonă a murit de la un pumn dat de altul. A amețit și s-a lovit cu capul de asfalt, sau bordura. Atât i-a fost. Au fost doar 3 minute de nervi. poate n-ai citit cu atenție, cât de rău la bătut.

| Bula a răspuns (pentru Dani211):

Medicul legist nu face parte din politie.
Daca e cazul, se pot gasi probe.

| darrio2007 a răspuns:

Daca depune plangere la Politie, ai belit-o. Dreptatea nu ti-o faci singur, ca nu esti in Evul Mediu.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Când te-ai trezit, ploua sau era soare?

| Dani211 explică (pentru BuLaNNNeL):

Întrebarea asta era buna pentru el

| Ciprian09 a răspuns:

Ne bucuram ca ai postat aici ceea ce ai facut,cine stie unde poate ajunge mesajul lasat de tine! succes, ce pot spune, nu mi se pare corect sa ataci un om cu probleme la mansarda, am citit si celalalt mesaj al tau si probabil era mai ok sa mergi la politie, sa faci plangere impotriva lui etc etc.tu ai ales calea violentei.treaba ta, gandeste te ca ala cand se face bine iti umfla ochii cum a mai si incercat in trecut! bafta, sa ne tii la curent!

| Genevaaa a răspuns:

laughing bravo, mi-a placut. Pai avand in vedere ca el te a atacat degeaba cred ca e genul ala care nu implica politia. adica daca vrea sa iti faca ceva mai departe face altceva dar nu suna la politie. era tigan?

| Dani211 explică (pentru Genevaaa):

Nu,dar are probleme cu capu.I-am dat o lecție pentru ce mi-a făcut el și acum am urmele pe picior de la cablu pe care la folosit

| Dani211 explică (pentru Genevaaa):

Ca sa îmi mai facă ceva trebuie sa își revină cel puțin 2 luni la ce spart era

| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Genevaaa):

Esti rasist? crezi ca mai conteaza culoarea in 2021? oricum ca natie suntem considerati de oricine altcineva din afara drept tigani, asa ca nu cred ca te avantajeaza pe tine sa vorbesti tu despre un tigan.

| Genevaaa a răspuns (pentru Dani211):

laughing

| Genevaaa a răspuns (pentru DaFrateEuSunt):

Nu ma intereseaza pe mine daca e alb negru roz sau gri. Intrebam daca e tigan pentru ca numai un tigan e in stare de asta sau cineva care sta cu ei. (Vorba vine, nu doar unul dar ma rog) gen sa dea in tine fara motiv apoi sa si aduca toata familia pe tine cu pretextul ca te ai luat de el.
Tu daca esti un tigan ok, te respect dar am eu motive pentru care nu i inghit pe unii. Am fost invatata sa nu judec tiganii mai ales ca m-am si jucat cu ei cand eram mica dar in ziua de azi am vazut cum sunt toti si pe strada si cu prietenii. ti se acreste la un moment dst

| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Genevaaa):

Crede-ma ca nu numai tiganii fac chestiile despre care zici tu ca le fac

| Genevaaa a răspuns:

Cand ai zis ca i-ai dat apa pe fata mi-am imaginat ca i ai turnat asa sa se innece dar aparent are mai mult sens ca i-ai dat sa-si revina laughing

| salieri84 a răspuns:

Daca tipul batut, depune plangere impotriva ta, ai cam incurcat-o.