| LanguageMaster a întrebat:

Baroul îi ajută pe avocații stagiari să își găsească formator cu care să facă stagiul?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asa ar trebui, insa nu o prea face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar acum oricum sunt destul de cautati stagiarii in ultimii ani. Cu exceptia anului trecut, cand s-a mers pe grila inchisa, promovabilitatea a fost foarte scazuta la stagiari

| LanguageMaster explică (pentru anonim_4396):

Atunci cum își găsește avocatul stagiar maestru, dacă nu îl ajută baroul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LanguageMaster):

In ipoteza in care chiar nu cunoaste pe nimeni, sunt destule anunturi in care se cauta avocati stagiari (mai multe chiar decat oferta)

| TheMaker a răspuns:

Da, dar ajutor primesc doar cei care dau o șpagă foarte consistentă.