| SaveTheNature a întrebat:

Becali la puscarie (3 ani) ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| SaveTheNature explică:

Cu ce ne ajuta pe noi? Eu i-as inchide pe cei care au elaborat legea in asa masura incat sa fie permise asemenea acte.

29 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dienuta1990 a răspuns:

Nu sunt eu in masura sa judec dar cred ca a primit ce merita.

| Exilee a răspuns (pentru dienuta1990):

Crezi? De ce nu si milioanele de ipocriti, lasi, mincinosi, ''sclavi'' ai ierarhiei dintre puternici si slabi nu pot sa primeasca ceea ce merita? Din nefericire, legea junglei se aplica din ce in ce mai mult si-n cazul omenirii: cei puternici supravietuiesc.

| Konata a răspuns:

Bravo lui. Ce sa spun. Nu sunt eu in masura sa judec dar, supa parerea mea a primit ceea ce merita.

| Niiiicu a răspuns:

Eu nu cred ca va face puscarie 3 ani, va face cateva luni maxim de fatada sa vada lumea ca a fost si el pe la mititica si cam atat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie sanatos! din partea mea...bravo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aleluia, e bine dar eu speram la ceva mai mult timp.

| Buresbista123 a răspuns:

Justitia si a facut treaba, omul asta mai are inca vreo 2 procese in afara de cel al sechestrarii si cel cu terenul MAPN, foarte bine daca a fost gasit infractor si ca a gresit atunci la racoare, nu ca Huidu care a incalcat legea si a omorat 3 oameni si a scapat cu suspendare, iar unu care fura o gaina ia 5 ani cu executare, problema e ca nimeni nu sanctioneaza prostia si coruptia in justitie, aia fac cum le vrea lor capul, multi sunt corupti, oameni adevarati judecatori cu onoare sper sa fie si in ROmania cum a fost omul asta-http://www.youtube.com/watch?v=hi1dn_CImJU

| VladGH a răspuns:

Nu sta Becali nici macar o zi la puscarie, nu aveti voi ce vorbi.

| beastboy84 a răspuns:

Pai sa vezi cum scapa baiatu si face 3 ani cu suspendarelaughing)))) ca cine are bani in Romania nu are treaba cu puscariahappy

| Hombre a răspuns (pentru beastboy84):

Ulciorul nu merge de multe ori la apa.

| beastboy84 a răspuns (pentru Hombre):

Crezi tulaughing in Romania cand ai bani, mai esti si euro-parlamentar... nu se sparge ulcioru stai tu linistit/a tongue

Răspuns utilizator avertizat
| sokey a răspuns:

Nu cred ca merita asta, e un om bun... Ganditi-va la cate fapte bune a facut. Ma rog asa a facut si cu acei hoti dar ma rog in lume e nedreptate. One Love.

| Alexandra8989 a răspuns:

Cred ca Steaua o sa se duca pe apa sambetei... fara Brcali...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandra8989):

Bine zis " crezi ". Steaua nu a însemnat, nu înseamnă şi nici nu va însemna vreodată Becali. Steaua fără Becali, tot Steaua rămâne. Becali fără Steaua, o să devină un " nimeni neimportant ".

Cât despre întrebarea în sine, 3 ani de puşcărie sunt prea puţini pentru cât ar merita ăsta. El, verii lui, Borcea, Copos, Neţoiu, Sandu, Dragomir şi toţi jegoşii ăştia ar merita închisoare pe viaţă pentru toate mizeriile pe care le-au făcut.

| aLex22andra a răspuns:

Asta e legea e lege pentru toti, oricum la cat se da de " sfânt" numai gura ii de el daca a ajuns la pușcărie, totuși il compatimesc.

| VladLungu a răspuns:

Mie mi se pare ceva nedrept, a facut foarte multe fapte bune, a ajutat foarte multe familii sarace. Ceva nedrept, repet!

| bogdan133 a răspuns:

Cine vede peste paravanul acesta al lui Becali de om religios? Sincer nu stiu cati dintre voi stiu cum si-a facut acest om averea, prin furt si inselaciune etc. multi dintre voi, vedeti doar omul care ajuta oameni. Parerea mea este ca, pentru tot ce a facut 3 ani e prea putin.

| SoRyNeScku a răspuns:

Incredibil!
Un om care da bani la saraci, si-l baga "la temnitsa"
Asta-i ROMANIA!

| Vans a răspuns (pentru SoRyNeScku):

Un mare credincios, aşa cum se dă domnu' Becali, dă bani la săraci şi biserici că aşa simte el şi o poate face fără să ştie cineva, nu ca să vadă tăt poporu'. Astea-s figuri de om incult.

| Hombre a răspuns (pentru SoRyNeScku):

Poti sa construiesti o mie de biserici dar daca ai calcat o baba cu bicicleta, raspunzi in fata legii.

| Hombre a răspuns (pentru Vans):

Corecta apreciere, Becali e un fatarnic, de multe ori a facut juraminte ca nu mai suduie pe nimeni si de fiecare data si-a incalcat propiile vorbe.

| flore45 a răspuns:

Na...mare scofalalaughing Scapa televiziunea de un subiect interesant si controversat de discutie.laughing

| Yoyoo300 a răspuns:

Sper doar ca Steaua sa fie nr. 1 in continuare!

| SaveTheNature explică (pentru Yoyoo300):

Daca nu baloteaza cineva bani intr-o echipa, se duce de rapa. logic.

| NellyMarian a răspuns:

Marea mea dilema este de ce oare nu la arestat prima data pe seful de atunci al MAPN Victor Babiuc si dupa aceea si pe D-nul George Becali, multumesc.

| pmarius6 a răspuns:

Steaua merge si fara Becali.