| Ady222333 a întrebat:

Bunã TPU!
Am o poveste destul de lunga Cu ce sa incep.
Sa ma prezint ma numesc Adrian, am 19 ani
Asa, treaba este ca in urma cu 2 luni am cunoscut o fata, accidental Nu m-as fi gandit ca soarta ne-a aratat unul altuia
- Fata aceasta are 13 ani jumate E o fata minunata sincera, m-am atasat de ea am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult si usor usor am lasat varsta deoparte si am incercat sa avem o relatie crezand ca destinul ne-a aratat unul altuia.
-asa am inceput sa am o relatie cu ea Totul e perfect au existat certuri ca in fiecare relatie. Dar toate sau rezolvat de la sine. Ne-am atasat foarte tare unul de celalalt kit ca ea inca este copila.Problema noastra sunt parintii inca din primele zile ei nu au fost de acord cu noi. Ok. Pana la urma au acceptat sa ne mai vedem din cand in cand, in schimb tatal fetei ma ameninta prin mesaje ca ma omoara ca face ca drege ( am dovezile clare ), maicasa in schimb era mai intelegatoare. Ok, pana la urma taicasu sa linistit, la un moment dat a inceput iar nu doar el ci amandoi, au inceput sa o retraga din bratele mele. Sa o tina separata dr mine sa o inchida in casa, ceea ce nu e normal, atata timp cat eu is major ea minora si e cv ciudat Desi eu fiind cu capul pe umeri nu m-am atins de fata ( nu am spart:o ), am avut grija mereu de ea, am invatat-o numai de bine tot timpul, si ei chiar daca stiau asta continuasera Am ajuns la punctul in care ea s-a saturat si mi-a propus sa fugim, eu privindo in lacrimi si toate cele i-am ceeat usor, nu m-a lasat sufletul sa o fac, desi eram constient ca ii va afecta serios viitorul daca nu o conving sa mearga acasa desi ea nu a acceptat asta fara a le impune alor ei sa ne lase in pace
Ok zis si facut am fugit cu ea pentru o zi, seara am dat inapoi pentru maicasa Era cv socant pentru ea iar mie fiindumi mila am acceptat si am lasat-o sa plece inapoi Ok dupa 2 zile iar au inceput amenintarile cu moartea de la tatal ei etc si am fugit din nou 2 zile ai ei stiau ca e bine, ca e in regula iar in seara asta ne-au prins. Acum ei sunt hotarati sa o dea la protectia copilului sa o trimita in plasament Nu stiu cum pot face in cazul in care ei chiar fac asta sa nu o trimita cei de la protectia copilului la centrele acestora, gen ar fi o idee ca fata sa zica tot ce ii fac ai ei si ca nu vrea sa mai stea cu ei si ca ea sa se ceara la o cunostinta in plasament, / adoptie? Eu as putea pati ceva in urna acestei reclamati? Desi specific nu am intretinut relati sexuale cu fata In cazul acesta pot folosi amenintarile de la taicasu prin sms si Facebook cum ca ma omoara bate transeaza etc? Si daca da in ce fel le pot folosii? Va rog, raspunsuri clare si rapide, imi e teama pentru ea sa nu ajunga la un centru de educare sau cv de genu, mai bine fac eu o viata puscarie decat sa ajunga ea acolo Pentru cei care nu stiu ca varsta nu prea conteaza in anumite cazuri sau nau inima va suna a pedofilie, pentru cei care au trecut prin asta si stiu ce inseamna, va insemna neinteleger, Va rog raspunsuri ceva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ea este un copilas mic de 13 ani, tu esti major de 19 ani. daca taica-su face reclamatie la Politie tu poti face puscarie intre 3 si 10 ani, pentru seducere, corupere si daca ai intretint raporturi sexuale, si pentru sex atunci.
In orice caz, tu poti intra la puscarie si doar pentru seducere si corputie.
Citeste legile aici:
Legile sunt aici:
http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-198-cpen
http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-199-cpen

In plus, daca fata este rebela si se cere ajutorul Protectiei copilului, ea poate fii inchsia in Casa Copilului pana la varsta de 18 ani, cand devine majora si poate sa aiba grija de ea.
Pana atunci, parintii sunt tutorii ei legali!

| DaCumSaNu a răspuns:

Tipa de mai sus chiar e batuta-n cap. Ce-ti spunea tie despre viata sexuala cand tu ai spus clar ca nu ai facut sex cu ea? Si-ti mai si trimite link-uri cu pedepsele. Lol frate, cred ca nici macar n-a citit tot...

| Turbo223 a răspuns:

Da....mai bine o lasi, tu cand erai ca ea nu te uitai dupa femei, nu? Ea trebuie sa ramane cu familia ei, nu cu unu care il cunoaste de 2 luni! Nu poti sa o iei de acasa si sa fugi cu ea pur si simplu (chiar daca ea vrea are 13 ani, nu mai mult).