| Asdhfg1 a întrebat:

Am 14 ani si asi vrea la vara sa merg in Spania. Am procura(unu din parinti ii acolo si altul aici si vreau sa merg cu mama in cealalta parte ) si nu stiu daca mai trebuie si procura atata timp cat am buletinul... Oare trebuie sa fac procura daca am si buletinul?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca mergi cu mama ai nevoie de o declaratie (nu procura) a tatalui tau, autentificata de un notar public sau de o reprezentanta diplomatica a Romaniei (Ambasada ori Consulat), prin care isi da acordul sa pleci in strainatate si indica drept insotitor major pe mama ta. Trebuie sa ai si carte de identitate (nu buletin, de altfel buletine nu se mai fac din 1996).

| RusuAlexandru a răspuns:

In primul rand sunt un admirator de al rau am o poza cu tine in cp.Si raspunsu e ca ai nevoie deoarece nu esti majora

| RusuAlexandru a răspuns:

Apropo imi dai idul meu e rusualex99@yahoo.com da-mi cerere de prietenie.

| RusuAlexandru a răspuns:

Sa nu uiti nu sti ce pierzi.

| Voinescu_Sorin_1990 a răspuns:

Daca ai procura, nu iti mai trebuie procura

| Asdhfg1 explică (pentru Voinescu_Sorin_1990):

Pasaport voiam sa spun...m-am incurcatlaughing