| Adeea244 a întrebat:

Buna, am 17 ani, iar in iunie implinesc 18. As vrea sa merg in iulie in Malta. Intrebarea mea e daca cumpar bilete online acum pentru iulie, mai am nevoie de acordul parintilor scris la aeroport in iulie cand vreau sa plec? Practic as avea 18 ani, nu ar mai trebui. Dar vreau sa ma asigur, va rooog

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa 18 ani esti major si n-ai nevoie, legal, de acordul parintilor. Sigur ca ar fi bine sa nu mergi fara acordul lor.

| Adeea244 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc, am acordul unuia cu celalalt e mai complicat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai deja 18 ani impliniti cand iesi din tara nu mai ai nevoie