| Teodora_Gabriela_1985 a întrebat:

Bună. Am înțeles ca pe avion spre Ik ai voie cu 1 cartuș de țigări în bagajul de mana. Întrebarea mea este dacă trebuie sa fie neapărat cumpărat din aeroport, din duty free sau îl pot cumpăra de la un alt magazin și e suficient sa am bonul la el.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are importanta de unde cumperi tigarile, important este sa fie cu timbru legal.

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu il bagi la bagajul de cală?

| Violleta2022 a răspuns:

Noile reglementari vamele spun ca-n UK poti intra cu doar 200 de tigari!
Acum depinde de cate tigari are pachetul, ca toate sa nu depaseasca 200de tigari.

Uite aici:
https://londra.mae.ro/node/350

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De oriunde. Dar nu din piață de la bișnițari contrabandiști.