| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am nevoie un pic de informare, vreau sa merg alaturi de tatal meu pentru a scoate o procura notariala prin care tata da acordul pentru plecarea mea alaturi de mama, intrebarea este mai am nevoie de certificatul de nastere daca am varsta de 16 ani si sunt pe numele tatalui meu? Sau pot merge simplu si cu buletinul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru declaratia (nu procura) notariala a tatalui nu este nevoie de certificatul de nastere, este nevoie de cartea de identitate. Doar la cei sub 14 ani, care n-au CI, este nevoie de certificatul de nastere.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia si cetrificatul ca stii ca in Romania autoritatile te pun pe drumuri pentru orice si daca nu ai la tine toate actele mai faci un drum alta data te reprogramează cand vor avea ei timp.

| cristimihailov a răspuns:

Buletinul, din ce stiu eu ar fi suficient...
Poti sa incerci sa ao si certificat de nastere, daca te mai linisteste.