| monaliza a întrebat:

Buna!
Am niste prieteni care au o problema serioasa. Noi suntem toti plecati din tara, iar o ruda de-ale lor a murit. Ea nu avea casa ei, ci statea cu chirie. Acum proprietarul le cere prietenilor mei sa vina sa ia lucrurile. Exista un termen limita pentru a le ridica? Ei nu pot ajunge in urmatoarele 2 saptamani ca sa ia lucrurile de acolo.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In asemenea cazuri nu exista prevazut un termen limita, doar ca mostenitorii ar trebui sa plateasca chiria pana la data cand vor elibera casa (vor ridica toate bunurile decedatului).