| Gabrielui7 a întrebat:

Am o intrebare. Daca am terminat studiile deja pentru ca sunt a 12 si termin mai devreme decat ceilalti, mai primesc alocatia pe luna aceasta?

Răspuns Câştigător
| bmerry a răspuns:

Primești pana când calendarul anului școlar se încheie. Încă ești la liceu, chiar daca ai luat vacanța cu doua săptămâni mai repede, deci vei lua și pe luna aceasta.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai primesti alocatia de stat pe luna iunie, avand in vedere ca pentru cl. a XII-a cursurile s-au incheiat la 31 mai si precis ai peste 18 ani. Alocatia la cei peste 18 ani se acorda numai pe pana la terminarea cursurilor liceale sau profesionale.