| anonim_4396 a întrebat:

Buna.Am o întrebare.In viitor ar putea fi un război SUA-China.In caz de va fi acesta se va desfășura pe teritoriii gen SUA sau in Pacific.Adică in timpul războiului cei care locuiesc in SUA ar trebui sa plece in alta țara sa poata sta liniștiti pentru ca războiul se desfășoară in Pacific.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa fie razboi intre China si SUA.
China a ales altceva, sa se dezvolte economic astfel ca sa fie pe primul loc in lume si nu mai are mult pana intrece SUA.
Ca mai face amenintari si mai zdrangane armele este doar in legatura cu Taiwanul si cateva insule, dar nici cu acestea nu o sa foloseasca armele.

| Alexluchi20 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Îți mulțumesc ca mi ai răspuns.Dar nu știu dacă ai auzit dar s-a lansat acum o carte noua Danger Zone:The coming conflict with China in care zice ca "in anii 2020(2021, 2022…2029)ritmul conflictului Chino-american se va accelera și perspectiva războiului va fi incredibil de reala."Deci de ce zice in cartea aia ca in viitor va fi un război

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alexluchi20):

Nu tot ce scrie in unele carti este adevarat, ai vazut ca inca nu a izbucnit vreun razboi.

| Alexluchi20 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Zicea ca peste 5 ani va fi un război

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Războiul nu va fi teritoriul USA.

| Wr3nch a răspuns:

Si intrebarea unde e?

| Alexluchi20 a răspuns (pentru Wr3nch):

Ultima propoziție