Întrebare recomandată | Pufuletmic a întrebat:

Buna,am o intrebare...la cfr nu se dau foarte multe informatii precise... daca sunt orfana, am dreptul la bilet de tren gratis sau ceva in genul asta. Cum fac sa beneficiez de lucrul asta?

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

"Elevii orfani, elevii cu cerințe educaționale speciale, precum şi cei pentru care s-a stabilit o măsură de protecţie specială, în condiţiile legii, sau tutelă beneficiază de gratuitate la transportul intern feroviar, pe tot parcursul anului calendaristic."

https://www.cfrcalatori.ro/reduceri-pentru-elevi-si-studenti/

Poti obtine mai multe informatii de aici:

Relații cu publicul

E-mail: RelPublic.Calatori@cfrcalatori.ro
Telverde – 0800.88.44.44 (număr apelabil gratuit, prin reţeaua Telekom, zilnic între orele 8:00-20:00)

| Pufuletmic explică (pentru danbnz):

Merci dar am incercat sa sun la ei si am stat o jumatate de ora sa raspunda cineva. La gara la ghiseu nimeni nu stie nimic. Am rezolvat si trebuie sa imi semneze de la liceu o adeverinta si sa am la mine mereu acea adeverinta. Iti multumesc!

| sierra1 a răspuns:

Aha, acum ințeleg care-i sursa

| Bondarel99 a răspuns:

Nu poti beneficia de bilet gratis la CFR. Doar daca esti eleva sau studenta sau daca lucrezi la CFR ai facilitati. Si de asemenea ai unele scutiri de la plata taxelor la facultate si primesti si bursa sociala.

| Pufuletmic explică:

De treaba cu carnetul de elev stie oricine. Te sfatuiesc ca pe viitor daca nu ai nimic inteligent de spus sa taci ca e mai bine!