| AngelOfOreno a întrebat:

Buna, am o intrebare.
Trebuie sa plec urgent din Bucuresti pentru ca altfel voi ramane pe strada la propriu.
Treaba este ca trebuie sa ajung in Galati, autobuze am vazut ca sunt cat si trenuri.
Intrebarea este daca opreste autobuzul fiindca cu el ma deplasez, ce voi spune daca ma intreaba politia fiindca pe declaratia noua nu mai exista sectiunea de "URGENTE"? Sunt constient ca n-as avea voie sa ies dar alta solutie nu am deloc, multumesc frumos

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăsta-i un motiv justificat ca să ieși afară, deci bifează nr 4, motive justificate.
Îngrijirea bătrânilor/copiilor șamd sunt exemple.
Poliția o să te tragă la răspundere doar după ce o să constate că motivele tale sunt false.
Am explicat ca la copiii de grădiniță...

| AngelOfOreno explică (pentru anonim_4396):

Ok si la locul deplasari cum pot scrie mai exact ca spune sa scriu cum ma deplasez pe ce rute

| anonim_4396 a răspuns (pentru AngelOfOreno):

Păi vrei să ți-o fac eu?

| AlexMh a răspuns (pentru AngelOfOreno):

Punctul X (preferabil adresa unde stai in Bucuresti daca de acolo pleci) ---> Autobuz Nr. X-ulescu ora xx:yy statia Z ---> Destinatia Y.

Asta scrii. Ruta si-o ia de la sofer daca au nevoie. Nu o sa scrii toate cele 10 opriri pe care le are.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrie exact motivul pentru care trebuie să pleci.