| ackym1 a întrebat:

Buna!
Am primit instiintare de la ANAF ca imi blocheaza contul bancare ca nu am platit contributia la sanatate 305 lei.
Daca platesc 100lei in 15 zile se opreste proprire?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poprirea pe conturi va fi ridicata abia dupa ce platesti intreaga suma cu care esti dator.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conturile pot fi blocate abia după ce trec 30 de zile de la comunicarea somației. In aceste 30 zile trebuie sa platesti tot, altfel te vei chinui zile in sir sa redeblochezi conturile. E un adevarat calvar.