| anatare33 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare in legatura cu bursele sociale. Daca am iesit cu media 9 pe semestrul 1, mai pot beneficia de bursa pe sem 2?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest caz nu vei mai beneficia de bursa de ajutor social pe sem.II, conform Ordinului MECTS nr. 5576/2011, citez:
"ART.12.(1) Bursele de ajutor social se acordă la începutul anului şcolar şi  sunt revizuite semestrial, în funcţie de modificările intervenite în veniturile nete lunare ale familiei.
(2) Pot păstra bursa elevii promovaţi şi cu nota 10 sau, după caz, calificativul Foarte bine la purtare."