Întrebare recomandată | XxBeaXx a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare în legătură cu o mașină de spălat! Mi-am cumpărat recent o mașină de spălat îndesit și după 2 săptămâni mi s-a stricat am sunat la firma respectivă de unde mi-am cumpărat mașina, mi s-a spus că în termen de 15 zile mă sună că o să vină cineva să o repare dar au trecut 20 de zile și nu a venit nimeni. M-am dus la ei și le-am spus că nu au venit și am cerut o mașină nouă au spus că ei nu pot să îmi dea una nouă! Aș dori să știu cum este legea și ce aș putea face în legătură cu asta.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alo! Nu la magzin trebuia sa suni ci la firma de service! Vezi ca intre acte trebuie sa ai o garantie. Factura faci copie dupa ea si dai copia si garantia in original. Uite si service-ul: http://total-service.eu/service-indesit.html
Oricum, Altexul este o firma de rahat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Firma de service iti vine si o ia. TRansportul trebuie sa fie gratuit si la dus si la intors. Daca nu scrii la protectia consumatorului.

| XxBeaXx explică (pentru Salontanul):

Am sunat la ei le-au dat o amendă și atât... Nu s-a rezolvat nimic am dus mașina la ei și asta o fost tot

| darrio2007 a răspuns:

Fiindca nu spui despre c e magazin este vorba, citeste aici:
https://playtech.ro/......atoruluii/

| XxBeaXx explică (pentru darrio2007):

Este vorba despre magazinul altex! Ei mi-au spus ca vine cineva să o repare dar nu a venit nimeni am sunat la protecția consumatorului le-a dat amendă și atât a fost tot... Ei tot nu au făcut nimic. Au mințit că eu nu le-am spus că este stricată dar eu când am sunat la cei de la București le-am spus că nu îmi merge, ca s-a stricat!

| darrio2007 a răspuns (pentru XxBeaXx):

Trebuia sa mergi in magazinul de unde ai cumparat-o sa spui asta. Si luau legatura cu cei de la service cu care Altex are contract.