| StefaniaTvs a întrebat:

Buna, am si eu o întrebare. Pe 10 luna asta am facut 1an la locul de munca. Dar in acest an am plecat de vreo cateva ori, daca raman însărcinata pot beneficia de aceasta indemnizatie timp de 2ani?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana nasti mai poti lucra inca destul, in asa fel ca sa ai cel putin 12 luni lucrate in ultimii 2 ani anteriori nasterii.

| StefaniaTvs explică (pentru Ioandelasal):

Deci pot primii aceasta indemnizatie nu? Timp de 2ani

| Ioandelasal a răspuns (pentru StefaniaTvs):

Asa cum am spus o s-o poti primi daca vei avea 12 luni lucrate in ultimii 2 ani anteriori nasterii. Se iau in considerare si fractiunile de luna, ca o luna intreaga. N-am de unde sti daca o sa indeplinesti aceasta conditie, avand in vedere ca ai spus "daca voi ramane insarcinata", asa ca nu stiu perioada aproximativa cand vei naste, ambele perioade (12 luni din 2 ani) se socotesc anterior datei de nastere a copilului.

| StefaniaTvs explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult o zi buna

| StefaniaTvs explică:

Ma refer daca se calculeaza toate lunile ca sa pot beneficia fara probleme