| natural a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care au permis auto. Am fost programata la examen in aprilie pe 8 dar nu sunt in tara si nu stiu peste cat timp o sa ma reprogrameze? Daca stie cineva? multumesc! si de cate ori ai voie sa nu te prezinti la examen?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te reprogrameaza automat, va trebui sa ceri reprogramarea. Trimite o cerere prin posta, la Serviciul permise unde esti programata si solicita reprogramarea la data care iti convine, motivand cu faptul ca esti in strainatate pana la acea data.
Nu exista fixata o limita pentru examene, trebuie doar sa reusesti in termen de 1 an de la terminarea scolii de conducere. Daca ai depasit anul trebuie sa faci iarasi scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu trebuie sa soliciti o noua reprogramare.Nu se face din oficiu.

| ChocolateFantasy a răspuns:

Esti programata la traseu pe 8? In mod normal, ca traseul sa fie reprogramat, trebuie mai intai sa dai sala si sa o iei.Iei sala, poti sa-ti reprogramezi traseul peste fix o lunahappyBafta!