| dudulina1987 a întrebat:

Am si eu o intrebare/problema: am semnat un contract de mandat pe o perioada de 1 luna! Am lucrat 9 zile dupa care i-am anuntat ca doresc incetarea contractului. Mi-au incheiat contractul, dar mi-au spus ca nu pot primii banii pentru zilele muncite pentru ca nu mi-am respectat acest contract. Ce pot face pentru a-mi recupera banii?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca in contract exista o asemenea prevedere, respectiv ca nu vei primi nimic daca nu lucrezi intreaga perioada. Daca nu exista asemenea prevedere si nu rezolvi situatia pe cale amiabila singura solutie este sa introduci o actiune in justitie pentru obtinerea banilor pe perioada lucrata. Numai bine!

| zacrazy a răspuns:

Eu zic ca n-are rost sa-i dai in judecata. Pentru banii pentru cele 9 zile nu cred ca se merita decat daca ai lucrat la N. A. S. A. laughing