| ElenaGeo1994 a întrebat:

am si eu o intrebare, sunt in Anglia si as vrea sa plec in Romania, problema este ca nu stiu daca pot sa plec fara prietenul meu pentru ca am facut procura pe numele lui si nu stiu daca pot sa ies din tara fara el, procura a fost oprita la vama pe motiv ca nu ne mai trebuie cand ne intoarcem in Romania, va rog un raspuns. Mulumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti reintoarce in Romania fara prieten si fara declaratie, fara nici o problema.
De declaratie si insotitor major este nevoie doar la iesirea din tara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de insotitor si declaratii doar la parasirea Romaniei

| ElenaGeo1994 explică:

Deci pot pleca fără nici un fel de problema decât cu buletinul. Mulțumesc mult!

| ElenaGeo1994 explică:

Am uitat sa menționez ca sunt minora și de aceea îmi facem griji! Mulțumesc