| alexandrabucur a întrebat:

Buna am si eu o intrebare, sunt minora si vreau sa merg intr-o excursie cu clasa in starainatate si am intele ca pentru trecerea graniei am nevoi de buletin si de o semnatura de la ambii parinti cum ca ma incredinteza pe perioada respetiva profesorului insotitor. Problema mea este ca tatal meu este plecat la munca in strainate si nu poate semna, ce e de facut?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de declaratii autentice de la ambii parinti. Mama o poate da la un notar public iar tatal tau la o reprezentanta diplomatica a Romaniei (Ambasada ori Consulat) din tara unde se afla si ti-o trimite.