| David2700 a întrebat:

Am si eu o problema. Ieri o prietena mi-a luat telefonul fara stirea mea si a sunat la 112 de 2ori.Ea mi-a aratat si mi-a spus ca nu a raspuns nimeni si la apeluri imi arata ca conversatia era de 00:00.
O sa primesc amenda?
Daca da cat e amenda?
Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

Nu ar trebui sa iti vina nici o amenda numai pentru doua apeluri de 0 secunde (presupun ca nici nu s-a format pana la capat), mai ales ca din poza pari minor

insa fii mai atent, o gluma din asta poate sa te coste pe tine, pentru ca "prietena" o sa zica, ca ea nu a facut nimic (ghilimelele sunt din cauza ca un prieten/prietena nu iti face o "gluma" din asta, pe care sa o platesti tu, deci nu prea iti e prietena)

5 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Apelul a ramas inregistrat la ei, chiar daca nu au raspuns. Iti vor pune numarul pe lista neagra si sunt doua variante:
1. la urmatoarea "gluma" sa apara politia la usa ta.
2. cand vei avea nevoie cu adevarat de ajutor, nu vor veni, considerand ca iar faci glume proaste.
Nu mai lasa telefonul pe mana oricui, numai ca sa poti cuceri o fata.

| suntserios a răspuns (pentru Iote):

Hai serios, ce serviciu de urgenta va ignora un apel pe motiv de gluma?

| David2700 explică (pentru Iote):

Nu am incercat sa cuceresc nicio fata. Sunt clasa a 8 a si am examene crezi ca in prag de examen imi arde de fete? rolling on the floor)

| darrio2007 a răspuns (pentru David2700):

In acest caz pazeste-ti telefonul.

| Iote a răspuns (pentru David2700):

De unde sa stiu eu?